Meklēt

Timoteja skolas atklāšana

24. Februāris 2012

2012. gada 24. februārī mācības uzsāka pirmā Timoteja skolas grupa. Par savu izvēli mācīties, pirmajiem iespaidiem un mērķiem stāsta tās dalībnieki.

Žēlastība lai ir ar jums*

2012. gada 24. februārī, Dieva žēlastībā uzrunāti un Dieva žēlastībai atsaukušies, uz mācībām pulcējās 21 BPI Timoteja skolas dalībnieks no 15 draudzēm. Ar dažādu personisko un draudzes pieredzi bērnu kalpošanā. Skolotāji, kas šo kalpošanu veic vieni paši, un skolotāji, kas darbojas lielākas vai mazākas komandas sastāvā. Skolotāji no draudzēm ar ilgu bērnu kalpošanas vēsturi un draudzēm, kas ir tikai veidošanās procesā. Par savu izvēli mācīties BPI Timoteja skolā un pirmo pieredzi stāsta daži no dalībniekiem.

Iluta Losberga ikdienā ir latviešu valodas un literatūras skolotāja. Viņas ceļā pie Dieva un uz draudzi nozīmīga loma bijusi meitai, kas apmeklēja svētdienskolu. Tagad Iluta pati ir svētdienskolotāja Skrīveru baptistu draudzē. „Strādājot skolā, es iztukšojos, tāpēc man ir svarīgi pabarot dvēseli ar garīgo maizi, pieaugt Svētajā Garā un dot tālāk saviem bērniem - Svētdienas skolas audzēkņiem. Lielākais izaicinājums šinī kalpošanā man ir Svēto rakstu skaidrojums bērniem, tādēļ padziļinātas Bībeles studijas BPI Timoteja skolā ir kā atklāsme no jauna. Mācības ir kā sevis atjaunošana - dvēseles veldzēšana ar Dieva klātbūtni. Viņš ir klātesošs. Tas ir garīgs stiprinājums arī ikdienas gaitām. Manā dzīvē notiek brīnumi - miers, prieks, sirds gaviles! Varbūt Dievs caur šīm mācībām atklās manī nezināmus talantus?”

Oļesja Segedenko uz BPI Timoteja skolu ierodas no Mazsalacas. Viņa pati caur 
draudzes cilvēku liecību Dievu iepazinusi tikai pagājušajā gadā. Iesaistījusies svētdienskolas jaunākās grupas darbā. Oļesja saka: „Vēlos garīgi augt, lai spētu vairāk dot, jo no veida, kā bērniem tiek pasniegts Dieva vārds, ir atkarīgas viņu turpmākās dzīves izvēles, rīcība un ceļš, pa kuru tie izvēlēsies iet. Sagaidu iegūt zināšanas, draugus, iepazīt daudz mīļu cilvēku un dzirdēt citu pieredzi par mani aktuāliem jautājumiem. Pirmie iespaidi ir neaprakstāmi forši. Visi ir ļoti mīļi un pretimnākoši. Bija arī ļoti interesanti. Es ar nepacietību gaidu nākamo reizi, kad būs jābrauc uz skolu.”

Jaundibināmās draudzes agrāk vai vēlāk nonāk līdz jautājumam par to, kā uzrunāt bērnus. Šo jautājumu vadīta, BPI Timoteja skolā pieteicās un mācības uzsākusi arī Justīne Jukumsone-Jukumniece. Viņas ģimene iesaistījusies jaunas draudzes dibināšanā Rīgā. „Pati nesen kļuvu par māti, un tas man liek uzdot daudz jautājumus par bērniem, to audzināšanu, izglītošanu un stāstīšanu par Dievu. Un savu dekrēta atvaļinājumu vēlos veltīt tam, lai iepazītu vairāk bērnu pasauli. Tā kā man nav bijusi iepriekšēja pieredze bērnu kalpošanā un pati nekad neesmu gājusi svētdienas skolā, vēlos uzzināt par dažādiem veidiem kā uzrunāt bērnus viņiem saistošā veidā. Ceru, ka mācības BPI Timoteja skolā palīdzēs izveidot bērnu kalpošanas koncepciju mūsu jaunajā draudzē, ka tās dos praktiskas pamācības, bērnu psiholoģijas pamatus, dzīvas liecības. Biju domājusi, ka BPI Timoteja skola būs tāda viegla interešu grupiņa. Nebiju iedomājusies, ka būs arī mājasdarbi. Bet tagad uz to skatos ļoti pozitīvi, jo šie mājasdarbi man pašai liek labāk izprast Dieva vārdu, analizēt to, kā arī sniedz dziļāku sapratni par to kopumā.”

Pirmais pieteikums mācībām BPI Timoteja skolā tika saņemts no Mateja draudzes kalpošanas bērniem vadītājas Lienes Indrānes. „Mans lēmums, ka gribu mācīties BPI Timoteja skolā, nāca tajā pašā mirklī, kad uzzināju par skolas tapšanas ideju. Ja ir šāda unikāla skola – tad tik jāmācās! Savā ziņā šīs studijas man ir kā tāds pozitīvs pienākums, kuru pildu ar prieku. Ir jāmācās, jo apzinos, ka kalpošana bērniem piedalās bērnu dzīves veidošanā ar mērķi ietekmēt mūžību. Liels uzdevums, kurš ir iespējams tikai Dieva spēkā, bet arī mums, tajā iesaistītajiem, ir jāpiedalās ar savu daļu – jāturpina augt zināšanās un spējā tas pielietot. Pirmā tikšanās Timoteja skolā liecināja, ka ir izdevies apvienot nopietnu pieeju, labu organizatorisko darbu un pasniedzēju izvēli ar tādu kā mazas draudzes atmosfēru  - lūgšanas, Bībeles lasīšana, sadraudzība un arī kalpošana. Es no tiesas gaidu nākamo studiju reizi!”

BPI Timoteja skolas klātienes nodarbību laikā katru reizi būs arī laiks kopā ar kādu viesi. Pirmajā reizē viesojās Mirga Godiņa. Viņas stāstījums par svētdienskolas darbu padomju gados bija brīnišķīga liecība un arī liels iedrošinājums. „Jums nepieciešama liela Dieva žēlastība,” – šo vēlējumu dalībnieki dzirdēja vairākkārt. Pateicamies Dievam par Viņa žēlastību līdz šim un lūdzam visu jūsu aizlūgšanas turpmākajam darbam – lai Dieva žēlastība vada programmas norisi, lai tā ir ar ikvienu dalībnieku mācībās un kalpošanā, lai Dieva žēlastības piedzīvojums izmaina to bērnu un ģimeņu dzīves, kurām kalpojam.

Estere Roze
BPI Timotejs skola
programmas vadītāja

*Pāvila sveiciens vēstulēs Timotejam.

Iet uz ziņu sarakstu