Meklēt

Sācies jauns mācību gads BPI

15. Septembris 2023

Atklājot jauno BPI mācību gadu, 8. septembrī studenti, atbalstītāji, BPI un LBDS vadība tikās svētbrīdī, lai kopā pateiktos Dievam un aizlūgtu par jauno mācību cēlienu.

Svētbrīdū studentus un viesus uzrunāja bīskaps Kaspars Šterns, atgādinot, ka vadītāja uzdevums ir rūpēties gan par savu fizisko ķermeni, gan dvēseles veselīgumu, un aicinot sekot tam aicinājumam, kuru apustulis Pāvils raksta Timotejam – vingrināties dievbijībā! (1. Timotejam 4:7-8)

  

Trenēt dievbijību nozīmē pieaugt dziļākā izpratnē par Dievu, apzinoties, ka visu nezinām, ka neesam imūni pret grēku. Lai tas notiktu, svarīgi kontrolēt – kādu garīgo ēdienu uzņemam, kas ir mūsu ikdienas ēdienkartē? Trenēt dievbijību nozīmē nedzīvot pašapmānā, bet apzināties patiesību par sevi, konstatēt realitāti un neslēpties no tās. Kā veselīgi ieraudzīt patiesību par sevi? Cilvēkam pašam to grūti izdarīt. Patiesību par mums atklāj Dieva Gars, Dieva Vārds un Dieva vadīti cilvēki. Tādēļ trenēt dievbijību nozīmē ieklausīties tajā, ko saka Dieva Gars, ļauties Viņa Gara impulsiem un pieņemt pamācības arī no cilvēkiem, kas mūs mīl un tajā pat laikā izaicina, būt gataviem sadzirdēt ne tikai uzslavas, bet arī aizrādījumus. Treniņš dievbijībā notiek arī praktizējot garīgās disciplīnas – Dieva Vārda pārdomāšanu, lūgšanu, gavēni, klusumu, vienatni. Šādas prakses ir vajadzīgas, lai mēs neaptaukotos ar tukšvārdību, neveselīgu uzmanību, cinismu, mazvērtību, citu nicināšanu, lepnību.

Mācības BPI bīskaps Kaspars Šterns salīdzināja ar to, kā aug Ķīnas bambuss. Pirmos trīs gadus tā augšana ārēji ir škietami niecīga, bet visa enerģija tiek patērēta sakņu sistēmas izveidei. Kad tas noticis, koks aug ļoti strauji, gada laikā sasniedzot trīs metru augstumu. BPI ir vide, kurā topošie vadītāji var dzīt savas saknes, tās nostiprināt, lai pēc tam piedzīvotu izaugsmi kalpošanā un radītu labu ietekmi draudzēs un sabiedrībā.

Lai arī šogad mācības neuzsāk jauns kurss, mums ir prieks, ka mācības BPI turpina 2. un 3. kursa studenti. Pēc vairāku gadu pārtraukuma mācības 2. kursā atsāk Jānis Ločmanis no Ogres Trīsvienības draudzes. Visi studenti papildus mācībām ir arī praksē dažādās draudzēs. Šogad praksi uzsāk 2  kursa studenti: Toms Drēska Rīgas Vīlandes draudzē, Rolands Pļaviņš Ogres Trīsvienības draudzē un Ikšķiles topošajā draudzē, Jānis Lauva Rīgas Golgātas draudzē, Rainers Vestmanis Olaines topošajā draudzē un Latvijas Kristīgajā studentu brālībā un Jānis Ločmanis Ogres Trīsvienības baptistu draudzē.

Arī šajā mācību gadā BPI mācību process tiks organizēts tā, lai studenti pieaugtu dziļākā izpratnē par Bībeli, nostiprinātu sevī dievbijīgu raksturu un iegūtu plašākas praktiskās prasmes kalpošanā.

  

Iet uz ziņu sarakstu