Meklēt

Mežciema Internacionālā baptistu draudze

15. Decembris 2014

Jēzus sacīja saviem mācekļiem: "Jūs būsiet mani liecinieki Jeruzalēmē, Jūdejā, Samarijā un visā pasaulē." Ar to Jēzus vēlas pateikt, ka Evaņģēlija vēsts neapstājās vienā vietā, bet tā sniedzas pāri robežām, kultūrām un tautībām.

Lai arī ikdienā mēs to tik bieži nepamanām, taču arī Latvijā ir cilvēki, kas nesen, dažādu iemeslu dēļ, ir ieceļojuši no citām valstīm uz dzīvi šeit. Tādēļ ir prieks, ka Malkoms un Ruta Fērti (baptistu misionāri no Anglijas) ir saņēmuši aicinājumu no Dieva sākt dibināt draudzi ar mērķi aizsniegt Latvijā dzīvojošos ārzemniekus. 
Kā viss sākās?
2010. gada decembrī svētdienas rītos mēs sākām tikties mūsu dzīvoklī. Komandā bijām  četri cilvēki un ar bailēm un aizrautību plānojām dibināt draudzi Mežciemā. Mums bija jautājums, kāds ir Dieva plāns, bet nekad nebūtu varējuši iztēloties to, kas notika. 
Mums pievienojās vairāki kristieši, bet nozīmīgākais pavērsiens notika 2011. gada jūlijā. Kāds draugs – kristietis no citas draudzes, lūdza palīdzību vasaras mēnešos mācīt latviešu valodu bēgļu patversmē. Kad pirmo reizi devāmies uz patversmi, atceros, ka pie sevis nodomāju: “Varbūt tur sastapsim kādu kristieti, kuram vajadzīga sadraudzība.” 
Todien mēs satikām mācītāju no Kongo Demokrātiskās Republikas, kurš pastāstīja, ka viņam nav draudzes. Protams, mēs aicinājām viņu pievienoties mums, un viņš regulāri sāka apmeklēt dievkalpojumus, līdzi vedot citus bēgļus. Kopš tā laika daudzi bēgļi ir apmeklējuši mūsu dievkalpojumus no dažādām Āfrikas un Tuvo Austrumu zemēm. Bija acīmredzams, ka esam kļuvuši par patiesi starptautisku draudzi! 
Pašreizējā situācija
Mums pievienojās vēl citi angliski runājoši cilvēki un dzīvoklī vairs nepietika vietas. Draudze sāka pulcēties biroja ēkā, kur katru svētdienu sanāk 35-40 pieaugušie. Šī grupa ir ļoti dažāda – draudzi apmeklē cilvēki no 12 dažādām valstīm. Dievkalpojumi notiek angļu valodā ar tulkojumu ķīniešu, arābu, krievu un latviešu valodās, ja tas ir nepieciešams.  
Pēdējā laikā mums ir pievienojušies vairāki ķīnieši. Lūdzam, lai Dievs dod mums iespēju nest Evaņģēliju ķīniešu kopienai Latvijā, un esam priecīgi, ka Viņš ir atbildējis uz šo lūgšanu. 
Nākotne
Domājot par nākotni, vēl ļoti daudz jāpaveic. Mums ir formāli jāreģistrējas kā draudzei. Vajadzīgas plašākas telpas, vēlams, tuvāk Rīgas centram. Vēlamies nest Evaņģēliju daudzajiem ārzemniekiem Latvijā, kuri vēl nav dzirdējuši labo Vēsti. 
Lūdziet par mums! Slavējiet Dievu par to, ko Viņš ir darījis pēdējo četru gadu laikā – tas tiešām ir apbrīnojami! Lūdziet, lai mēs turpinātu nest Evaņģēlija vēsti daudzajiem cilvēkiem no visas pasaules, kuri tagad dzīvo Rīgā. Visvairāk lūdziet par to, lai Dievs paplašinātu savu valstību Latvijā un lai cilvēki no visām tautām, ciltīm un valodām godātu Viņa vārdu. 
Ja pazīstat ārzemniekus, kuri dzīvo Rīgā un vēlas atrast draudzi angļu valodā, norādiet uz mūsu FB lapu: 
https://www.facebook.com/MezciemsChurchRiga
Paldies!
Malkolms un Ruta Fērti
+371 29887894

Iet uz ziņu sarakstu