Meklēt

M4 apmācība Latvijā un Eiropā

12. Decembris 2014

M4 apmācība Latvijā un Eiropā

Jēzus saka: ‘’Tāpēc ejiet!’’. Šie vārdi izskan Mt.ev.28:19a, t.i., lielās pavēles otrajā daļā. Tie mums atgādina, ka būt par kristieti nozīmē būt Dieva misijā. Arī draudžu dibināšana ir misija un jaunu Kristus mācekļu veidošana. Lai sāktu veidot jaunu draudzi, ir jāsaprot, ka tā ir mūsu Kunga Jēzus iniciatīva. Mums jāsaņem aicinājums no Viņa un jāveido komanda šim darbam, par ko mācījāmies pirmajā M4 modulī pavasarī. Savukārt, 19. - 20. septembrī Rīgā norisinājās jauno draudžu apmācības semināra M4 otrais modulis, kura galvenā tēma bija – MISIJA. Tika runāts par tēmām: ‘’Kādas ir tavas komforta zonas?’’, ‘’Kā sludināt Evaņģēliju gan ar darbiem, gan ar vārdiem?’’, ‘’Kā ieraudzīt, ka pļaujamā raža ir gatava?’’ u.c. Piedalījās 5 komandas - no Liepājas, Kalētiem, Varakļāniem, Vidrižiem un Ogres. Bija arī vairāki interesenti, kuri apsver iespēju tuvā nākotnē ar komandām pievienoties šim M4 apmācības kursam. Komandas izvērtēja savu kalpošanas darbu šobrīd jeb nodefinēja realitāti – kur mēs esam? Lekcijās un sarunās komandas tika izaicinātas, kas būtu vēl veicams vai uzlabojams kalpošanā, sevišķi misijas un evaņģelizācijas jomā jeb noteica, kur vēlamies nonākt. Apmācības beigās, kā vienmēr tas notiek M4, komandas vienojās par konkrētiem mērķiem un soļiem, kas jāveic tuvāko mēnešu laikā jeb - kā un kur nonāksim? Tas bija aktīvs un mērķtiecīgs darbs komandām, kas bija gan izaicinājums, gan arī iedrošinājums. Bija milzīgs prieks dzirdēt, kā Dievs darbojas caur parastiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās. To varēja saklausīt caur liecībām un stāstiem, ko komandas līdzdalīja viena otrai pielūgsmes vakarā.

            M4 draudžu dibināšanas apmācības kustība notiek daudzās Eiropas valstīs. Tāpēc 22. - 24. septembrī Tallinā tikās komandas no Norvēģijas, Igaunijas, Latvijas, Čehijas un Zviedrijas. Mūsu komandas mērķis bija saprast, kā uzlabot draudžu dibināšanas procesu Latvijā.

Tā nebija konference, tā nebija vadītāju sapulce, tas bija kaut kas vairāk - „Auglīga prāta vētra”. To noteica tikšanās plāns: 25% laika - pielūgsme un klausīšanās Dievā, 25% - sarunas un komandas darbs, 50% - apmācība. Mateja evaņģēlijā Kristus saka, ka Viņš cels Savu draudzi, tāpēc tik svarīgi katras valsts komandai bija saprast, kā Kristus šajā laikā turpina celt draudzi un kā mēs varam pievienoties Viņa darbam.

Iedvesmojoši bija redzēt, cik „vīrišķīga” ir draudžu dibināšana, jo 90% bija vīri. Tajā pašā laikā nekas no ārišķības. Tieši pretēji – Dītrihs Šindlers, Oivinds Auglands – vīri, kurus raksturo lieli darbi, izstaroja dziļu pazemību un kalpa raksturu.

Nedēļu vēlāk Rīgā jau notika pirmā Latvijas darba grupa, kur definējām nākamos praktiskos soļus.

Latviju Tallinā pārstāvēja Nauris Graudiņš (Pastende), Līva Fokrote (Rīga), Džonatāns Burbo (Grobiņa), Māris Vītols (Jaunjelgava), Mārcis Dejus un Mārtiņš Vigulis (Karosta).

 

Rakstu sagatavoja draudžu dibinātāji

Ilvars Ieviņš

Mārcis Dejus

Iet uz ziņu sarakstu