Meklēt

Jauns mācību gads BPI

7. Septembris 2022Pastorālā kalpošana

Baltijas Pastorālajā institūtā 2. septembrī svinēja jauna mācību gada atklāšanu.

Pēc pāris gadu pārtraukuma 1. kursa studenti atkal mācīsies klātienē. Tas studentiem nozīmē lielāku nodošanos un dziļāku “iemērkšanos” BPI pieredzē. Šis izaicinājums nav bijis par šķērsli, lai četri jauni vīri atsauktos Dieva aicinājumam studēt BPI un nodotu savas dzīves kalpošanai Viņam. Šogad mācības BPI uzsāk (foto no kreisās) Rolands Pļaviņš (Ikšķiles jaundibināmā draudze), Jānis Lauva (Jelgavas draudze), Toms Drēska (Jelgavas draudze). Fotogrāfijā viņi kopā ar Tomasu Šulcu, BPI apmācības vadītāju,  foto nav Rainers Vestmanis (Rīgas Āgenskalna draudze).

Šis gads ir īpašs ar to, ka visi jaunie studenti ir arī BPI DRAFTS nometņu absolventi. Tas ir bijis viens no BPI ilgtermiņa mērķiem, lai BPI DRAFTS kalpotu par platformu, kurā puiši tiek iepazīstināti ar BPI principiem un vērtībām, kas kalpotu par iedrošinājumu viņiem izvēlēties mācīties BPI. Priecājamies, ka Dievs ir svētījis šos centienus, un tagad mēs varam redzēt to augļus.

Uzrunājot studentus un mācību gada atklāšanas svētbrīža viesus, LBDS bīskaps Kaspars Šterns aicināja fokusēties uz šodienu, neatlikt, bet tagad pildīt savu uzdevumu kalpot Kristus evaņģēlijam. Mēs nezinām, kas mūs sagaida rīt – varbūt svešas varas iekaros mūsu zemi, varbūt izplatīsies jauns vīruss, varbūt mēs piedzīvosim jaunu ekonomisko krīzi. Lai arī kas notiktu, mūsu uzdevums paliek nemainīgs – pasludināt Evaņģēliju un darīt cilvēkus par Kristus mācekļiem.

Savukārt Garīdznieku brālības vadītāja Edgara Godiņa sacītie iedrošinājuma vārdi bija ņemti no novērojumiem par to, kā Jēzus izsūtīja 70 mācekļus (Lūkas 10:1-11). No novērotājiem kļūt par Kristus līdzstrādniekiem; ne tikai lūgt, lai Dievs sūta strādniekus, bet pašiem strādāt; neaizbildināties un nebaidīties no ierobežojumiem; atstāt visu lieko, tikt pāri sevis apliecināšanas vēlmei un visur nest Deva mieru.

Pasākuma svinīgās daļas noslēgumā uzrunu teica arī mācītājs un NBS kapelāns Oļegs Jermolājevs. Šogad aprit 100 gadi kopš Latvijas baptistu draudžu Garīgā semināra izveides. Mācītājs Jermolājevs ļāva klātesošajiem “ielūkoties” vēstures lapās, stāstot par semināra izveidi un tiem vīriem un sievām, kas ticībā un paļāvībā uz Dievu uzdrošinājās spert soli nezināmajā. BPI ir šo pūliņu mantinieks un ar lielu prieku turpina šo tik svarīgo darbu, sagatavojot arvien jaunus vadītājus, kas nesīs Kristus Vārdu gan Latvijā, gan aiz tās robežām.

 

Iet uz ziņu sarakstu