Meklēt

Jauni studenti BPI

17. Septembris 2021Pastorālā kalpošana

Baltijas Pastorālajā institūtā (BPI) 3. septembrī notika pirmā tikšanās jaunajā mācību sezonā. Uz BPI 14. darbības gada atklāšanas svētbrīdi studenti un pasniedzēji bija pulcējušies draudzes “Mājvieta”  dievkalpojumu zālē, tādējādi dodot iespēju būt visiem kopā, ievērojot pastāvošos pulcēšanās ierobežojumus.

Šogad mācības uzsāk četri studenti. BPI Pastorālās kalpošanas programmas vadītājs Tomass Šulcs iepazīstināja ar  Dāvidu Krūzi no Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudzes, Viesturu Kaugeru no Rīgas draudzes “Mājvieta” un Edmundu Stoleru no Rīgas Vīlandes draudzes; kā arī ar Mārtiņu Ozoliņu, kas pašlaik iesaistīts jaunas draudzes dibināšanas komandā Talsos (atklāšanas svētbrīdī nevarēja piedalīties). Dāvids Krūze ir viens no BPI DRAFTS nometņu dalībniekiem un pēc mentoru un citu cilvēku iedrošinājuma izlēma spert nākamo soli, uzsākot mācības BPI. Viesturs Kaugers un Mārtiņš Ozoliņš ikdienā veiksmīgi vada savus uzņēmumus un aktīvi iesaistās arī vietējās draudzes dzīvē, savukārt Edmunds Stolers ir iesaistīts kalpošanā Rīgas Vīlandes draudzē.

Jaunos studentus uzrunāja un iedrošināja bīskaps Kaspars Šterns, aicinot sapņot lielus sapņus, bet tajā pat laikā, tiecoties pēc tiem, nepazaudēt sevi, savas attiecības ar tuvajiem cilvēkiem un Dievu. Bīskaps uzsvēra, cik svarīgi mums ikvienam vispirms sakārtot savu iekšējo pasauli, pirms mēs cenšamies mainīt pasauli ap mums.

Klātesošie vienojās aizlūgumā par jaunajiem studentiem un kopīgā Dieva pielūgsmē, ko vadīja BPI 2. kursa Draudzes vadības programmas studente Gita Kudiņa no Brocēnu draudzes.

Iet uz ziņu sarakstu