Meklēt

BPI Pateicības vakariņas 2016

8. Decembris 2016Pastorālā kalpošana

Labākais laiks stādīt kokus

BPI Pateicības vakariņas - svētki, kuros pateicamies Dievam par saviem atbalstītājiem

Pagājušā gada 8. decembra vakarā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notika ikgadējās Baltijas Pastorālā institūta (BPI) Pateicības vakariņas. Pasākuma ietvaros BPI pateicās atbalstītājiem, atskatoties uz paveikto un līdzdalot nākotnes ieceres. Vakara muzikālais noformējums šajā reizē bija daudzveidīgāks kā ierasts. Muzicēja ne vien vakara galvenā viešņa – māksliniece Ieva Akuratere, bet arī BPI studenti un absolventi – Ilvars un Ketrina Ieviņi, Jānis un Kaiva Upleji, kā arī Andrejs Goloborodko kopā ar Vjačeslavu Strašnovu. BPI studentu un absolventu kopkoris pārsteidza viesus, izpildot dziesmu “Ej, stāsti kalnos, lejās” mūsdienīgā aranžējumā.

Katrs vakara viesis saņēma dāvanā trīs ozolzīles ar norādēm, kā tās iestādīt, lai izaugtu koki. Tās arī simbolizēja vakara tēmu. Kā bīskaps Pēteris Sproģis savā uzrunā sacīja:

“Labākais laiks, kad iestādīt koku, bija pirms 20 gadiem. Otrs labākais laiks ir šodien.”


Ar kokiem viņš metaforiski apzīmēja katru cilvēku, katru BPI studentu, kas pēc gadiem ilgas augšanas
sāk nest augļus savā draudzē, pilsētā, kalpošanas vietā. Viens no stāstiem par “koku”, kurš nes augļus, bija videomateriāls par BPI absolventu Mārtiņu Anševicu, kurš šobrīd ir sludinātājs Limbažu draudzē, mentorē BPI studentus, kā arī aicina jauniešus uz BPI DRAFTS nometnēm, kurās pats reiz uzsāka ceļu uz Dieva aicinājuma satveršanu un īstenošanu.
Vakara gaitā bīskaps P. Sproģis intervēja BPI iniciatīvu vadītājus, kuri gan stāstīja par ikdienas darbu, gan par to, kas viņus motivē šeit kalpot – puiši, kas nobriest par atbildīgiem vīriem, svētdienskolas skolotāji, kas savas zināšanas nodod bērniem, jaunieši, kuri kļūst par mūziķiem un pielūgsmes vadītājiem, draudzes, kas top jaunās vietās Latvijā. Par spīti tam, ka citās darba vietās šiem vadītājiem būtu lielākas karjeras izaugsmes iespējas un atalgojums, viņi strādā savā BPI nozarē - Pastorālās kalpošanas programmā, Muzikālo vadītāju skolā, Timoteja skolā, BPI DRAFTS, Kalpošanas stratēģiskās attīstības centrā SĀC un Draudžu dibināšanas apmācībā M4.
Pateicības vakariņās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks pasniedza apbalvojumu Rīgas Misiones baptistu draudzes un Jaunās Evaņģēliskās baptistu draudzes mācītājam Pēterim Samoiličam par ieguldījumu Vecmīlgrāvja attīstībā, atjaunojot ēku un dibinot draudzi, un sveica viņu 60 gadu jubilejā.
Vakara izskaņā bīskaps Pēteris Sproģis aicināja turpināt atbalstīt BPI darbu ar ziedojumiem, minot trīs konkrētas vajadzības 2017. gadā: EUR 12 600 studentu stipendijām, EUR 10 000 studentu kopmītņu izbūves projekta (Lāčplēša iela 37, pagalma ēka) nākamajam posmam un EUR 4 000 vasaras BPI DRAFTS nometņu stipendijām. Šī gada Pateicības vakariņu dalībnieki kopā ziedojuši un ticībā Dievam apsolījuši EUR 31 200. No šīs summas EUR 5 100 ziedoti skaidrā naudā un EUR 26 100 – kā solījumi. Ziedotie un apsolītie līdzekļi ļaus nodrošināt trīs stipendijas BPI studentiem EUR 12 600 apjomā, kā arī stipendijas BPI DRAFTS nometnēm EUR 4 000 apmērā. Daļa līdzekļu tiks uzkrāta kopmītņu telpu izbūvei.
Sakarā ar to, ka 2014. gadā uzņemtie studenti mācības sāka septembrī, šogad Pateicības vakariņās nebija ierastā izlaiduma. Izlaidums 2014. gada grupai tiks svinēts LBDS Kongresā šī gada 20. maijā.


Kaiva Upleja
InternacionāLā draudze “Communitas”
Dace Šūpule
Vīlandes draudze

Iet uz ziņu sarakstu