Meklēt

BPI lekciju temati 2021./2022. gada otrajā semestrī

21. Aprīlis 2022

Šī gada 24. februārī Eiropas un visas pasaules dzīve mainījās. Krievija iebruka Ukrainā un uzsāka asiņainu, brutālu karu, kas jau ir iznīcinājis ļoti daudzu cilvēku dzīvības. Atbalsta sniegšanā ukraiņiem ir bijusi iesaistīta arī BPI komanda. Neskatoties uz sasprinto situāciju, mācības BPI turpinājās. Tāpēc vērts aplūkot, kādas lekcijas studentiem šajā semestrī tika piedāvātas.

Februāra beigās BPI studentus lekcijās uzrunāja mācītājs Mārcis Zīverts, iepazīstinot ar būtiskiem runas un uzstāšanās mākslas aspektiem. Viņš atklāja  teorētiskas atziņas, kā atšķirīgām auditorijām piemērot konkrētus valodas izteiksmes līdzekļus, daloties arī ar savu pieredzi un risinājumiem, minot kuriozas situācijas, kad lektora uzrunu laikā publika ir bijusi aizvērta, noslēgta un nav izdevies to iedzīvināt un noturēt tās uzmanību. Kā viņš norādīja, šādas situācijas mēdz gadīties un tas ne vienmēr nozīmē, ka problēma slēpjas veidā, kā tematu izklāsta un pasniedz runātājs.

Marta sākumā BPI viesojās mācītājs Mārtiņš Balodis, turpinot jau iesākto kursu par sludināšanu. Viena no BPI prioritātēm, kas tika akcentēta, iekļauj to, lai studenti skaidri un saprotami spētu pasniegt Bībeles vēsti dažādās situācijās. Tas nozīmē, ka tādam mācību priekšmetam kā ‘runas māksla’, ir liela nozīme sludināšanas kalpošanā.

Marta otrajā pusē studenti noklausījās vēl kādu jau iepriekšējā gadā iepazītu lekciju – Kristietības vēsture, ko attālināti vadīja pasniedzējs Bils Mārtins (Bill Martin, ASV). Šoreiz tika aplūkots periods no reformācijas līdz mūsdienām. Secinājumi, kādus izvērsa studenti, kārtējo reizi apstiprina to, ka daudzi pagātnes notikumi ir ietekmējuši mūsdienu cilvēka izpratni par kristietību un veicinājuši tādas tradīcijas turpināšanos, kas aizsākta pirms vairākiem gadsimtiem.
Arī šajā reizē lekciju lasīja pasniedzējs Bils Mārtins (Bill Martin, ASV).

 

Iet uz ziņu sarakstu